Hitem posledních let jsou nebankovní půjčky

Svět financí se rok od roku vyvíjí. To lze říci jak o oblasti investic, tak třeba také o oblasti úvěrových produktů. Zde určitě dominuje jedna oblast, kterou jsou nebankovní půjčky. Pojďme o nich zjistit víc. Hlavní charakteristikou nebankovních půjček je zcela určitě to, že nejsou spjaty s žádnou bankou jako takovou. Poskytují je výhradně soukromé subjekty. Nejčastěji finanční společnosti, ale stejně tak to mohou být také soukromí investoři. Jejich výhodou je především fakt, že se mohou vydat v podstatě jakýmkoliv směrem, kterým chtějí. A to přispívá k jejich rozmanitosti.

Jaké nebankovní půjčky na trhu existují?

Nejprve se podívejme na to, s jakými variantami se na našem trhu vlastně můžeme setkat. Samotný segment začíná u takzvaných mikropůjček. Ty jsou spojeny s jednoduchým získáním částek v řádech jednotlivých tisíců korun. Ideální jsou třeba na řešení finančních problémů. Dále logicky existují i klasické nebankovní půjčky. Desetitisíce i statisíce korun jsou naprostou samozřejmostí pro každého, kdo plánuje větší investice, ale nemá vlastní prostředky. Na samotném vrcholu stojí americké hypotéky. Ty vycházejí z těch klasických, a tak je třeba ručení nemovitostmi. Za to je však možné získat i miliony korun.

Jak naložit se získanými penězi, které nám nebankovní půjčka poskytne?

Podívejme se i na druhý typ dělení, který souvisí s tím, jak vlastně můžeme získané peníze využít. Konkrétních možností je více než dost a souvisí i s tím, jak peníze dostaneme. Zde nám nebankovní půjčka nabídne formu hotovostní, ale i bezhotovostní. V prvním případě získáme požadovanou částku přímo na ruku. U druhé varianty je nám suma zaslána na bankovní účet. U obou případů je samozřejmě možné také dělení na neúčelový a účelový úvěr. U první možnosti je jenom na nás, za co peníze utratíme. U druhé možnosti jsme omezováni jak konkrétním účelem, tak je často třeba dokládat i faktury nebo jiné dokumenty.

Cetelem

Půjčku u Cetelem si můžete sjednat online, aniž by jste museli někam dojíždět. Sjednání půjčky je přitom záležitostí pár minut. Vyberte si částku a počet měsíců. Pak už stačí jen...

Více

Refinancování půjčky

Snížení úroku je hlavní důvod, proč refinancování půjčky realizovat. Platí však, že sazby lze snížit o jednotky, stejně jako o desítky procent. V závislosti na částce naší půjčky poté můžeme objektivně říci, že úspory se mohou pohybovat třeba i v řádech několika desítek tisíc korun.